Zdaniem specjalistów organizacja imprez integracyjnych może przynieść wiele zalet. Po pierwsze, sprzyja poznawaniu się zespołu i zacieśnieniu relacji. Po drugie, przyczynia się do poprawienia organizacji pracy w grupie i po trzecie – prowadzi do wzmocnienia więzi z firmą. Żeby jednak osiągnąć powyższe cele, impreza integracyjna musi być atrakcyjna dla pracownika i skupiać jego uwagę. Tradycyjne spotkania w luksusowych hotelach coraz bardziej spowszedniały i nie zawsze przynoszą pożądany skutek.

Aby zrealizować założone cele, warto postawić na imprezę integracyjną w formie gry miejskiej. To nowoczesny sposób na skuteczne zintegrowanie grupy. Żeby wykonać kolejne zadania, uczestnicy muszą wykazać się kreatywnością, a także umiejętnością współpracy. Ambicja oraz zwykła ludzka ciekawość sprawiają, że gracze wspólnymi siłami dążą do rozwiązania zagadek. W ten prosty sposób mimowolnie zacieśniają własne relacje, dobrze się przy tym bawiąc.

Na czym polegają gry miejskie?

Profesjonalne gry miejskie to imprezy integracyjne organizowane przez specjalistyczne firmy. Gra odbywa się na terenie wybranego miasta. Bierze w niej udział określona grupa osób, która ma do wykonania kilka zadań przygotowanych przez organizatora. Żeby rozwiązać poszczególne zadania, gracze muszą wykazać się kreatywnością, spostrzegawczością, dobrą orientacją w terenie i przede wszystkim umiejętnością współpracy. Czas trwania zabawy wynosi zazwyczaj około 3-4 godzin. Uczestnicy odkrywają kolejne wskazówki, które zmuszają ich do przemieszczania się po mieście.

Zwykle punktem docelowym są najważniejsze zabytki lub charakterystyczne miejsca w danym mieście. Docierając do nich, gracze niejako przy okazji poznają historię miejscowości oraz jej najważniejsze atrakcje. Poszczególne zadania są skonstruowane w sposób ciekawy, zagadkowy i profesjonalny. Gry miejskie to interesujący i niebanalny sposób integracji grupy, którego skuteczność docenia coraz więcej firm. Uczestnicy takich gier podczas wykonywania zadań są zrelaksowani, świetnie się bawią, a przy okazji łączą przyjemne z pożytecznym.