Jubileusz firmy to podniosłe wydarzenie, które wymaga profesjonalnego przygotowania i oprawy. To również świetny moment na realizację celów biznesowych przedsiębiorstwa, połączoną z integracją pracowników i dobrą zabawą. W zależności od celu, jaki zamierzamy osiągnąć obchodząc jubileusz firmy, pomysły na jego realizacje powinny być z nim spójne.

Firmowy bankiet

Okrągła rocznica to dobra okazja na wprowadzenie nowego produktu na rynek, odświeżenie bądź zmianę wizerunku firmy lub prezentację przed potencjalnym, ważnym kontrahentem. W tym celu najlepiej sprawdzi się biznesowy bankiet. Powinien on być zorganizowany z klasą i pokazać firmę z jak najlepszej strony. Kluczowe elementy to dyskretna muzyka, eleganckie menu i profesjonalny konferansjer, który zapewni gościom rozrywkę na odpowiednim poziomie. Warto podzielić event na część oficjalną i swobodną. Część biznesowa, jak prezentacje, prelekcje, wręczenie nagród czy dyplomów powinna być odpowiednio krótsza, aby goście nie poczuli się znużeni długimi przemowami. Podczas mniej oficjalnej części imprezy można pozwolić sobie na tańce na parkiecie i smaczny, ale i efektowny catering. Ciekawym pomysłem na przełamanie formalnego charakteru bankietu jest wprowadzenie do obchodów krótkiej rozrywki typu stand-up, pokaz barmański czy koncert.

Wyjazd integracyjny

Sportowa rywalizacja na świeżym powietrzu to świetny pomysł na integrację zespołu lub zażegnanie konfliktów. To również najczęściej wybierana i najkorzystniejsza cenowo opcja świętowania okrągłej rocznicy firmy przez niewielkie biznesy. Atrakcje takie jak quady, ognisko czy paintball zbliżają do siebie zespół, a także pozwalają zmniejszyć nieco dystans między kadrą zarządzającą a pracownikami. Dla menedżerów jest to również dobra okazja do poznania swoich pracowników i obserwacji ich na neutralnym gruncie. Dzięki temu mogą zwrócić uwagę na detale, które wpływają na jakość pracy zespołu jako całości, ale i w kontekście jednostki.

Rodzinna impreza na świeżym powietrzu

Jubileusz to okazja do świętowania sukcesu firmy nie tylko przez jej właścicieli, ale i pracowników, którzy na niego pracowali każdego dnia. Dlatego zorganizowana pod gołym niebem impreza dla pracowników i ich rodzin to świetny sposób na podniesienie morali w firmie, ukazanie się na rynku jako firma szanująca swoich ludzi i otwarta na nich. To również często dobra motywacja dla zespołu i moment na nabranie energii do pracy i radość ze wspólnego sukcesu przedsiębiorstwa. Event może mieć formę pikniku lub przyjęcia pod namiotem imprezowym. Warto postawić na rozrywkę dla wszystkich członków rodziny, również tych najmłodszych. Atrakcje takie jak koncert gwiazdy, grill, mini rozgrywki sportowe oraz dmuchańce, wata cukrowa i animator dla dzieci sprawdzą się znakomicie.

Najważniejsze podczas organizacji obchodów jubileuszu firmy jest dopasowanie planowanej rozrywki do zespołu. Zabawa na odpowiednim poziomie, sprawna obsługa i dobry plan wydarzenia sprawią, że wydarzenie zachwyci zarówno gości, jak i zespół.