Bal przebierańców to doskonały sposób na niezapomnianą zabawę dla wielbicieli rozrywki w każdym wieku. Zorganizowanie takiej imprezy to jednak wbrew pozorom przedsięwzięcie, które wymaga starannego zaplanowania i przygotowania. O czym należy pamiętać, aby mieć pewność, że urządzana zabawa okaże się sukcesem?

Bajkowa kraina na wyciągnięcie ręki

Przygotowania balu dla dzieci należy rozpocząć od wykonania zaproszeń i rozdania ich wszystkim gościom. Kolejnym krokiem jest zadbanie o odpowiedni wystrój wnętrza, który będzie stanowił tło i tworzył klimat prawdziwej krainy czarów. Serpentyny, wycięci z kartonu bohaterowie, błyszczące gwiazdy. Wiele dekoracji można wykonać samodzielnie poprzez narysowanie elementów na kolorowym papierze lub zaprojektowanie ich przy pomocy komputera i późniejsze wydrukowanie. Niezbędne okażą się: nożyczki, klej, flamastry i taśma klejąca. Dla dziecka będzie to znakomita i angażująca rozrywka! Istotne jest także odpowiednie oświetlenie – warto zainteresować się specjalnymi, kolorowymi lampkami. Do tego muzyka, przekąski, napoje, oraz gry i zabawy, które umilą czas. Interesującym wyjściem jest również skorzystanie z usług profesjonalnych animatorów.

Tajemnicza wróżka, bohater westernu, czy postać z filmu grozy?

Podstawą balu przebierańców są jednak kostiumy. Kiedy znaleźć czas, by je uszyć? Z pomocą przychodzą stroje na bal przebierańców, które oferuje wypożyczalnia kostiumów. Szeroka oferta takich miejsc sprawia, że z łatwością dopasujemy strój do dzieci w różnym wieku i o różnej posturze. Takie przebrania są starannie dopracowane, fantazyjne i zapewniają możliwość przeobrażenia się zarówno w czarodziejki i czarodziejów, jak i w gwiazdy kreskówek, baśniowe postaci i nie tylko!

Organizacja balu przebierańców dla dorosłych przebiega według podobnego schematu, co tego przeznaczonego dla dzieci. Największe różnice to: lokalizacja, którą najczęściej jest odpowiednia, wynajęta sala bądź klub oraz oprawa muzyczna, za którą odpowiada DJ. Stroje nie stanowią żadnego problemu, ponieważ wypożyczalnia kostiumów to miejsce, w którym dorośli również znajdą coś dla siebie. Oprócz najpopularniejszych przebrań, będących odpowiednikami strojów dla dzieci, nieco odważniejsze osoby mogą sięgnąć, chociażby po niepokojące kostiumy rodem z filmów grozy. Dopełnieniem charakteryzacji będą dodatki w postaci ozdobnych masek, nakryć głowy i peruk, rekwizytów takich jak skrzydła i pióropusze. Klienci otrzymują więc wszystko, co niezbędne, do wykreowania nietuzinkowego i przyciągającego wzrok wyglądu.

Bal przebierańców to znakomita forma rozrywki zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wymaga co prawda sporej ilości przygotowań, jednak to żaden kłopot. Dzięki wypożyczalniom kostiumów, zorganizowanie takiej imprezy nikomu nie sprawi najmniejszego problemu!