Każdy odnoszący sukcesy szef wie, że dobre, przyjacielskie relacje w zespole są bardzo ważnym czynnikiem, by praca przebiegała sprawnie i przynosiła korzyści. Dlatego tak ważna jest odpowiednia integracja zespołu, który przecież na co dzień będzie musiał ze sobą współpracować – każda niepewność lub animozja wobec kolegi albo koleżanki z pracy będzie wpływała negatywnie na efekty wspólnych działań. Skutecznym sposobem, by temu zaradzić, jest zorganizowanie zespołowi imprezy integracyjnej, podczas której wszyscy będą mogli się lepiej poznać. A jak wiadomo, nic tak nie zbliża do siebie ludzi, jak dobra zabawa, więc przygotowaliśmy krótki przegląd najlepszych zabaw integracyjnych, organizowanych przez firmy oferujące tego typu usługi.

Wyścigi formuły 1

Jest to gra polegająca na tym, że uczestnicy najpierw muszą zbudować własny bolid, którym później będą się ścigali. Jej największym atutem jest to, że jednorazowo może brać w niej udział nawet dwanaście osób i może zostać zrealizowana zarówno na świeżym powietrzu, jak i w zamkniętym pomieszczeniu. Wspólne budowanie własnej formuły i późniejsze kibicowanie kierowcy wyznaczonemu do jej prowadzenia jest wyjątkowo pozytywnym przeżyciem, motywującym współzawodników do walki o zwycięstwo.

Wojskowa gra w terenie

Jeśli ktoś chce dać pracownikom poczuć, jak to jest być w wojsku, zachowując przy tym ideę dobrej zabawy, to jest to rozwiązanie dla niego. Specjalnie przygotowany teren sprawdzi nie tylko umiejętności fizyczne zawodników, ale również ich zdolność współpracy i radzenia sobie w trudnych warunkach. Nieraz podczas wykonywania zadań w ciężkich warunkach, zawiera się przyjaźnie trwające całe lata.

Budowanie mostów

Będzie to idealna zabawa dla tych, którzy mają w sobie żyłkę konstruktora, ale również pozostali świetnie spędzą czas. Będzie od nich wymagane zaprojektowanie i zbudowanie mostu, po którym później będą musieli po kolei przejść. Masa śmiechu, zabawy i pracy z prawdziwymi narzędziami gwarantowana!