Zgrany zespół to podstawa dobrze funkcjonującej firmy. Dobre relacje pomiędzy pracownikami mogą wytworzyć się samoistnie, jednak jako pracodawca możemy wspomóc proces budowania więzi w zespole. W jaki sposób? Jednym z nich są imprezy integracyjne. Oto kilka przydatnych uwag odnośnie organizacji tego rodzaju eventu, które pomogą nam zorganizować ciekawe wydarzenie.

Impreza na miarę pracownika

Decydując się na organizację imprezy integracyjnej, powinniśmy dostosować jej charakter do okresu, w którym się odbywa, wieku pracowników oraz specyfiki naszej firmy. NIe każdy może dobrze czuć się np. na imprezie tanecznej, nie wszystkim mogą przypaść do gustu różne zawody sportowe. Warto więc brać pod uwagę to, dla kogo organizujemy ten event i zapomnieć na chwilę o naszych prywatnych upodobaniach. To, że sami świetnie bawilibyśmy się na gokartach, nie znaczy, że nasi pracownicy także mieliby ochotę w tym uczestniczyć. Natomiast organizując imprezę plenerową, musimy również brać pod uwagę warunki pogodowe. Jeżeli planujemy piknik i ognisko, zadbajmy, aby w terenie pojawił się również odpowiednio duży namiot, w którym można się schronić w razie deszczu.

Siła kolektywnego działania

Warto postawić na imprezę z grami zespołowymi, które wymagają od pracowników współpracy na różnych polach i niekoniecznie wymagają dużej sprawności fizycznej. Świetnym pomysłem są wszelkie rodzaju aktywności zakładające rywalizację pomiędzy grupami, a więc związane ze zdobywaniem punktów. Mogą to być fabularne gry terenowe, gry miejskie, szarady i quizy. Jeśli chcemy postawić na bardziej wymagające zadania, ciekawą opcją będzie gra budowanie mostu. Wymaga ona planowania, umiejętności technicznych oraz wzajemnego zaufania i pomysłowości. Polega ona na zbudowaniu mostku nad niebieską matą imitującą rzekę. Mostek rozpięty jest między dwoma pylonami. Punkty przyznawane są zarówno za czas, w jakim zadanie zostało wykonane, pomysłowość, bezpieczeństwo, walory estetyczne oraz stabilność.

Takie zadania z pewnością sprawią, że pracownicy stworzą między sobą więź, która w przyszłości może zaowocować bardzo dobrą współpracą.