Wyjazd integracyjny to forma imprezy, opłacona przez przedsiębiorcę, która ma na celu zintegrowanie pewnej grupy ludzi, w jakiś sposób ze sobą powiązanych. Mogą to być pracownicy z jednej firmy lub studenci z jednego wydziału. Integracja ma zespolić uczestników, a w przyszłości poprawić efektywność i współdziałanie w grupie. Wyjazd integracyjny często odbywają się w atrakcyjnych miejscowościach turystycznych, mają formę zabaw, gier i wspólnej rywalizacji. Wyjazd wzmacniania więzi między pracownikami, pomaga znaleźć lidera w grupie oraz zbudować zespoły. Poprawa atmosferę w pracy jest też formą wypoczynku i rekreacji. Taki wyjazd daje możliwość poznania współpracowników, bo w czasie pracy nie ma na to odpowiedniej ilości czasu.

Na rynku jest bardzo dużo firm, które organizują wyjazdy integracyjne. Często zatrudniają specjalistów, którzy poprzez zabawę uczą jak rozdzielać zadania, jak wzmocnić efektywność. Dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniego organizatora imprezy. Mogą to być firmy wyspecjalizowane w organizacji tego typu imprez lub agencje turystyczna, które organizuje też inne wycieczki i spotkania.

Wyjazd integracyjny – w jakiej formie może się odbyć?

Wyjazdy integracyjne Wrocław to gwarancja dobrej imprezy i zadowolenia uczestników. Wrocławskie imprezy są często organizowane jako imprezy stylowe. Oznacza to, że uczestnicy mogą wcielić się w różne postacie np. marynarzy, piłkarzy czy rycerzy. Scenografia jest odpowiednio przygotowana, uczestniczy czuja się jakby byli w innym świecie. Na koniec każda osoba otrzymuje pamiątkowy dyplom lub gadżet nawiązujący do tematyki spotkania. Jedną z ciekawszych imprez integracyjnych jest impreza Budowanie mostów. Polega na zbudowanie mostu wiszącego opartego na pylonach, po którym będą mogli przejść uczestnicy zabawy. Most musi być solidny i wytrzymały, bo inaczej wszyscy wpadną do wody. Zabawa uczy dobrej komunikacji między uczestnikami gry oraz umiejętności delegowania zadań. Inna interesująca oferta to Kosmiczna podróż. Polega na międzyplanetarnym locie w celu pobrania próbek i odnalezienia oznak życia na nowo odkrytej planecie. Każda firma może wybrać ofertę spośród kilkudziesięciu proponowanych.