Wiele badań jasno wykazało, że integracja oraz prawidłowa komunikacja są głównymi czynnikami odpowiadającymi za efektywną pracę zespołu. A najlepszy sposobem na zintegrowanie pracowników jest organizacja wspólnego wyjazdu na imprezę integracyjną w Polsce lub za granicą. Raczej niewielu przedsiębiorców i przede wszystkim samych pracowników neguje skuteczność tej metody. Problem pojawia się jednak w momencie samej organizacji- skąd wziąć pomysł i inspirację na cały wyjazd?

Potencjalne źródła inspiracji

Wybór miejsca na wyjazd integracyjny i cała organizacja nie jest prosta, jednak niemal zawsze mamy w głowie jakiś pomysł, a ogranicza nas jedynie to, że nie jesteśmy pewni, czy naszym pracownikom również przypadnie on do gustu. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie przepytanie pracowników, co sądzą o takim pomyśle. Następnie można zapytać ich również o własne propozycje. Pomysł na imprezy integracyjne dla firm można znaleźć, przeglądając strony agencji eventowych.

Nasze propozycje na organizację wyjazdu integracyjnego

Przy wybieraniu pomysłu na organizację wyjazdu integracyjnego konieczne jest zwrócenie uwagi na to, kim są nasi pracownicy. Trzeba również z góry określić swój budżet oraz ilość dni, na które chcemy wyjechać. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest wyjazd na spływ kajakowy. Jest to świetny sposób na integrację zespołu, ponieważ wszyscy członkowie zespołów muszą ze sobą współpracować. Pozostając w dziedzinie sportu, równie dobrze sprawdzi się wyjście na linki wspinaczkowe, lub na tor wyścigowy. Równie dobrze może się sprawdzić gra miejska, która dostarczy ogromną ilość zabawy.