Firmy z niemal każdej branży coraz chętniej sięgają po rozrywkę dla swoich pracowników, która uznawana jest za doskonałą formę motywacji. W celu integracji zespołu wybierane są coraz bardziej wymyślne zajęcia, które sukcesywnie zastępują dotychczasowe wyjazdy do hoteli, które nie angażują zwykle do wspólnego spędzania czasu wszystkich zatrudnionych. Obok kręgli, czy spa warto zapewnić swoim pracownikom bardziej ekstremalne przeżycia, takie jak przygody organizowane w ramach survivalu.

Survival – na czym to polega?

W ramach survivalu organizowane są wybrane przez daną grupę zajęcia. Jednostki zajmujące się ich przygotowywaniem ściśle podążają za preferencjami zleceniodawców, przygotowując szczegółowy scenariusz wydarzenia. W zależności od wybranych zajęć integracja może obejmować ekstremalne zjazdy linowe, czy biegi na orientację, a nawet rajd samochodowy i quady.

Dużą zaletą zajęć survivalowych jest fakt, że nie muszą się one odbywać jedynie na lądzie. Organizator może przygotować scenariusz gry obejmujący zadania w powietrzu i wodzie. W przypadku tego typu zajęć nie ma mowy o braku pracy zespołowej – powodzenie daje jedynie wspólne wykonywanie zadań oraz umiejętność myślenia. Wbrew pozorom, z grami survivalowymi poradzą sobie zarówno osoby sprawne fizycznie, jak i te, które na co dzień nie mają kontaktu ze sportem – wszystko za sprawą różnorodności zajęć organizowanych w ramach survivalu.

Integracja pracowników korzyścią dla firmy

Ekstremalne przeżycia to nie tylko godne zapamiętania przygody, lecz przede wszystkim motywacja do efektywnej pracy. Zakład, który organizuje dla swoich zatrudnionych interesujące wyjazdy integracyjne zyskuje w ich oczach, tworząc jednocześnie chęć lepszego wykonywania swoich zadań zawodowych, za które może czekać kolejna nagroda. Obok budowania więzi między pracownikiem a firmą, ekstremalne wyjazdy integracyjne poprawiają także relacje między zatrudnionymi. To z kolei przekłada się na bardziej efektywne wykonywanie projektów zespołowych i przyjemność z przychodzenia do pracy.