Pracodawcy często organizują wspólne wyjścia na miasto dla swoich pracowników. Zwykle ogranicza się to do wizyty w barze lub kolacji w restauracji. Można jednak zorganizować coś bardziej oryginalnego. Jeśli zależy nam na zjednoczeniu zespołu, ciekawym pomysłem mogą być imprezy tematyczne.

Jak zorganizować imprezę tematyczną?

Wszystko zależy od naszego zespołu. Jeśli firma to sześć pań w średnim wieku, mogą nie ucieszyć się ze wspólnego wyjścia na mecz albo do klubu z bilardem, ale sześciu panów pewnie byłoby zachwyconych. Imprezę tematyczną może przygotować dla nas profesjonalna firma, ale już samo poszukiwanie motywu przewodniego może stać się dobrą zabawą dla całej załogi firmy. Pracownicy na pewno chętniej wezmą udział w czymś, co choć po części jest zgodne z ich zainteresowaniami. Dlatego dobrze jest na wstępie zapytać ich, w jakiej imprezie chcieliby wziąć udział. Oczywiście ostateczna decyzja powinna być podjęta przez jedną osobę. Tu demokracja raczej się nie sprawdzi, ale każdy pomysł może okazać się cenny. Impreza w stylu lat 20. albo 60., impreza w klimacie gwiezdnych wojen, impreza przebierana za postaci z konkretnej epoki, czy impreza hawajska. To jedynie przykłady wydarzeń, które możemy zorganizować dla naszych pracowników.

Integracja pracowników- ale po co?

Można by pomyśleć, że przecież każdy z nas ma swoje życie, obowiązki, rodzinę. W pracy spędzamy bardzo dużo czasu, więc po co spędzać go jeszcze więcej z ludźmi, których i tak spotykamy codziennie. Właśnie o to chodzi. W pracy jesteśmy współpracownikami. Działamy pod presją czasu, jesteśmy ubrani w firmowe uniformy lub eleganckie garnitury i garsonki. Imprezy tematyczne mają pokazać naszą prawdziwą, bardziej ludzką twarz. W ten sposób inni zobaczą, że pani z księgowości to tak naprawdę bardzo sympatyczna kobieta, która potrafi rozbawić całe towarzystwo i ma dystans do siebie, a poważny pan kierownik, kiedy zdejmie garnitur i przebierze się za bohatera z kreskówki, może okazać się świetnym facetem. Imprezy tematyczne nie tylko jednoczą pracowników, ale sprawiają, że niezależnie od szczebla zatrudnienia i codziennych obowiązków, możemy po prostu dobrze się razem bawić. To wszystko sprawia, że pracownicy chętniej przychodzą do pracy, bardziej identyfikują się z firmą i lepiej wypełniają swoje obowiązki.