Z KÓRNIKA DO POZNANIA W SŁOŃCU I DESZCZU

W weekend 22-23.04.2017 FX events – organizatorzy nietypowych imprez integracyjnych dla firm, Urząd Gminy Kórnik zaprosili mieszkańców Gminy Kórnik oraz miasta Poznania na „VI Kórnicki Spływ Kajakowy z FX-em”.

Na starcie spływu, pomimo silnego wiatru, stawiła się grupa dzielnych kajakarzy gotowa na przepłynięcie około 30-o kilometrowej trasy z Kórnika do Poznania.

Jak co roku trasa spływu prowadziła z Kórnika do Poznania. Trasa podzielona była na dwa odcinki: do Kamionek (11 km) oraz do Poznania – Most Hetmański (20 km). Mimo nie najlepszych prognoz, pogoda była dla nas całkiem łaskawa. Co prawda, okulary przeciwsłoneczne niezbyt często okazywały się przydatne, jednak nie musieliśmy chować się w kajakach przed silnym deszczem! Dopiero na noclegu dopadły nas opady, jednak my byliśmy sprytniejsi i ogniskowaliśmy pod tipi 🙂

Wystartowaliśmy o godzinie 10:00 po oficjalnym otwarciu przez Wiceburmistrza Miasta i Gminy Kórnik Pana Antoniego Kalisza. Dzień pierwszy upłynął bardzo spokojnie, przepływaliśmy przez Jeziora Kórnickie, Skrzyneckie oraz Borówieckie. Finał soboty miał miejsce w Kamionkach, gdzie rozbiliśmy nasze namioty. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego meczu w siatkówkę! Wieczorem nadszedł czas na wspólne śpiewanie z gitarą przy ognisku, gdzie mimo deszczu panowała pozytywna atmosfera.

Niedzielny ranek, po chłodnej nocy, przywitał nas nieśmiałym słońcem. Dzięki temu dzień zaczęliśmy w znakomitych humorach. Po rozgrzaniu gorącymi napojami oraz zjedzeniu sytego śniadania weszliśmy na rzekę –równo o 10 wystartowaliśmy i ruszyliśmy w trasę przez rzeki: Głuszynkę, Kopel oraz Wartę. Trasa drugiego dnia przebiegała przez malownicze tereny wsi Kamionki, Daszewice i Czapury. Po drodze mijaliśmy łąki, pola i lasy oraz mieliśmy okazję przywitać się z turystami na lądzie 🙂 Po dopłynięciu do Czapur złapała nas mała ulewa z gradem, dlatego większość zdecydowała się zakończyć spływ właśnie w tym miejscu. Dwoje śmiałków z Komandorem Spływu ruszyli jednak w dalszą drogę – Wartą aż do Mostu Hetmańskiego w Poznaniu!

Pragniemy serdecznie podziękować Burmistrzowi Miasta i Gminy Kórnik Panu Jerzemu Lechnerowskiemu za objęcie patronatem naszego spływu oraz za pomoc w oczyszczeniu oraz udrożnieniu trasy spływu. Dziękujemy również naszym patronom medialnym: Kórniczaninowi oraz radiu Afera za promowanie tej pięknej trasy spływu. Mamy nadzieję, że z roku na rok rzeka będzie coraz bardziej popularna wśród mieszkańców okolicznych miejscowości.

Niech podsumowaniem będzie komentarz uczestnika: „Pływałem Wełną czy Drawą a nie wiedziałem, że pod domem mamy taką malowniczą rzekę!”

Do zobaczenia na następnym spływie!

Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby zasięgnąć informacji na temat drożności i trasy spływu zapraszamy na stronę internetową www.fxevents.pl, na której znajduje się zakładka dotycząca spływu. Można stamtąd pobrać szczegółowe mapy a także obejrzeć zdjęcia. Przed skorzystaniem ze szlaku kajakowego zachęcamy także do kontaktu z Komandorem Spływu – Jakubem Zygarłowskim – pod numerem telefonu: 606-454-121.

Organizacja imprezy: FX events Wyższy Poziom Integracji

Patronat: Burmistrz Miasta i Gminy Kórnik Pan Jerzy Lechnerowski

Patronat Medialny: Kórniczanin, Radio Afera

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: