FX events – organizatorzy nietypowych imprez integracyjnych dla firm, Urząd Gminy Kórnik zapraszają mieszkańców Gminy Kórnik oraz miasta Poznania na

VIII Kórnicki Spływ Kajakowy z FX-em

Spływ odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia 2019 r. (sobota – niedziela).

Impreza ma charakter cykliczny – z roku na rok w imprezie udział bierze coraz więcej miłośników rekreacji wodnej. W tym roku już po raz ósmy FX events organizuje spływ kajakowy na trasie Kórnik – Poznań. Zanim wyruszy spływ, jak co roku, szlak kajakowy zostanie udrożniony i oczyszczony ze śmieci. Inicjatorem tych działań jest Komandor Spływu Jakub Zygarłowski.

Przedsięwzięcie wspiera Gmina Kórnik, a sam spływ organizowany jest przy współpracy z Urzędem Gminy Kórnik, stąd organizatorzy gorąco zachęcają mieszkańców gminy Kórnik do wzięcia udziału w spływie. Organizatorzy przewidują specjalną zniżkę dla Kórniczan.

Trasa licząca około 35-kilometrów podzielona jest na dwa odcinki – w sobotę spływ startuje z Bnina, następnie przepłynie przez jez. Kórnickie, Skrzynki Duże, Skrzynki Małe i dalej rzeką Głuszynką. Po przeprawie przez gęsto zarośnięte trzciną jeziora w Borówcu i malowniczo meandrującą rzekę uczestnicy dopłyną do Kamionek, gdzie na łące przy lesie zlokalizowany jest biwak – nocleg pod namiotami. Tam organizatorzy podzielą się z uczestnikami tym, co potrafią najlepiej – zaproszą wszystkich do wspólnej zabawy integracyjnej. Dzień zwieńczy ognisko i wspólne śpiewanie przy akompaniamencie gitar.

Drugi dzień spływu wiedzie rzeką Głuszynką, Koplem oraz Wartą. Uczestnicy wpłyną do Poznania. W niedzielę od rana mogą do imprezy dołączyć Ci którzy z różnych przyczyn nie będą mogli popłynąć już od soboty.

W związku z obchodzonym w tym roku 20-leciem FX – ów podczas wydarzenia na uczestników czekać będzie miła niespodzianka.

Ze względów organizacyjnych liczba uczestników  jest ograniczona. Dla pierwszych 20 osób specjalna cena! (szczegóły w Regulaminie). Na imprezę można się wybrać własnym kajakiem lub skorzystać z kajaków zapewnionych przez organizatorów. Wyżywienie we własnym zakresie. Zgłoszenia odbywają się poprzez formularz kontaktowy, który pojawi się na dole tej strony 14 marca 2019 o godzinie 12:00Udział w imprezie należy zgłosić do wtorku 9 kwietnia.

Spływ zabezpieczony będzie przez Instruktorów Rekreacji Ruchowej o specjalności kajakarstwo. Dzieci mogą wziąć udział w spływie wyłącznie pod opieką dorosłych.

Szczegółowe informacje dotyczące imprezy oraz informacje o kosztach spływu znajdują się w zamieszczonym poniżej Regulaminie Spływu. Udział w imprezie jest jednoznaczny z akceptacją Regulaminu, tak więc prosimy o uważne przeczytanie zawartych w nim treści oraz o stosowanie się do zapisów Regulaminu.

Już teraz, na etapie przygotowań i zaproszeń na spływ, składamy na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Kórnik Pana Przemysława Pacholskiego serdeczne podziękowania za zaangażowanie w ideę udrożnienia tego jakże interesującego i malowniczego szlaku kajakowego.

Do zobaczenia na spływie!

Komandor Spływu
Jakub Zygarłowski
FX events

tel. 606-454-121

Regulamin VIII Spływu Kórnickiego 2019