VII Kórnicki Spływ Kajakowy z FX-em!

 

Relacja ze spływu

 

W weekend 14 – 15.04.2018 po raz siódmy odbył się „Kórnicki Spływ Kajakowy z FX-em” pod patronatem gminy Kórnik.

Jak co roku trasa spływu prowadziła z Kórnika do Poznania. Na starcie spływu stawiła się grupa 50 kajakarzy gotowa na przepłynięcie 36-o kilometrowego szlaku wodnego. Trasa podzielona była na dwa odcinki: do Kamionek (11 km) oraz do Parku Szelągowskiego w Poznaniu (25km). Pogodę zamówiliśmy wcześniej, dlatego przez cały czas płynęliśmy w pełnym słońcu. Co niektórzy stracili nawet bladość cery skrzętnie pielęgnowaną przez całą zimę!

Wystartowaliśmy o godzinie 10:00 po oficjalnym otwarciu przez Wiceburmistrza Miasta i Gminy Kórnik Pana Antoniego Kalisza. W dniu pierwszym przepływaliśmy przez Jeziora Kórnickie, Skrzyneckie oraz Borówieckie. Finał soboty miał miejsce w Kamionkach, gdzie rozstawiliśmy nasze namioty. Popołudnie minęło pod znakiem wypoczynku w promieniach słońca, ale nie zabrakło również tradycyjnego meczu w siatkówkę – wszystko pod okiem obsługi spływu, będącej równocześnie animatorami FX events. Wieczorem nadszedł czas na wspólne śpiewanie z gitarą przy ognisku. Zabawa musiała być udana, ponieważ skończyła się grubo po planowanym rozpoczęciu ciszy nocnej.

Niedzielny ranek przywitał nas śpiewem ptaków, które już od godziny 3:00 starały się wywabić nas ze śpiworów. Po zjedzeniu pożywnego śniadania i krótkiej rozgrzewce ruszyliśmy w dalszą trasę. Równo o 10:00 skierowaliśmy nasze kajaki na szlak wytyczony przez rzeki: Głuszynkę, Kopel oraz Wartę. Trasa drugiego dnia przebiegała przez malownicze tereny wsi Kamionki, Daszewice i Czapury. Po drodze, podczas krótkiej przerwy na plaży, zorganizowaliśmy zawody kajakarskie, które zwyciężył jeden z młodszych uczestników spływu – Antek Janowski.

Po wpłynięciu na Wartę i tradycyjnej „tratwie” (gdzie złączeni wszystkimi kajakami płynęliśmy niesieni prądem śpiewając piosenki intonowane przez Komandora Spływu – Jakuba Zygarłowskiego) krajobraz zaczął nam przypominać, że zbliżamy się do Poznania. Naszym ostatnim kilometrom towarzyszyły wiwaty mieszkańców Poznania, zgromadzonych tłumnie na brzegu rzeki. Ci ostatni nie omieszkali wykonać nam sesji zdjęciowej, upamiętniając zapewne triumf widoczny na naszych twarzach – wszak bez szwanku pokonaliśmy 36 kilometrów kajakiem! Spływ zakończył się równo o godzinie 17:00 – wszyscy rozeszli się bogatsi o wspaniałe wspomnienia oraz upominki ufundowane przez Gminę Kórnik.

Pragniemy serdecznie podziękować Burmistrzowi Miasta i Gminy Kórnik Panu Jerzemu Lechnerowskiemu za objęcie patronatem naszego spływu oraz za pomoc w oczyszczeniu oraz udrożnieniu trasy spływu. Dziękujemy również naszym patronom medialnym: Kórniczaninowi, Naszemu Głosowi Poznańskiemu oraz Radiu Poznań za promowanie tej pięknej trasy spływu. Mamy nadzieję, że z roku na rok rzeka będzie coraz bardziej popularna wśród mieszkańców okolicznych miejscowości.

Niech podsumowaniem będzie komentarz uczestnika: „Dawno się tak dobrze nie bawiłem! Wpisujcie mnie już na przyszły rok!”

 

Do zobaczenia na następnym spływie!

Komandor Spływu
Jakub Zygarłowski
FX events

 

Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby zasięgnąć informacji na temat drożności i trasy spływu zapraszamy do kontaktu z Komandorem Spływu – Jakubem Zygarłowskim – pod numerem telefonu: 606-454-121.

Organizacja imprezy: FX events Wyższy Poziom Integracji

Patronat: Burmistrz Miasta i Gminy Kórnik Pan Jerzy Lechnerowski

Patronat Medialny: Kórniczanin, Nasz Głos Poznański, Radio Poznań

————————————————————————————————————————

Poniżej mała galeria zdjęć z tegorocznej edycji: